Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ndihmës nënsekretarja amerikane e shtetit Rosemary di Carlo dhe i dërguari i Bashkimit Evropian për statusin e Kosovës Stephan Lehne po qëndrojnë sot në Zveçan, për të biseduar me udhëheqësit e kësaj komune veriore. Ata po ashtu do të përurojnë një projekt rruge të financuar nga USAID.
Di Carlo dhe Lehne takuan dje anëtarët e ekipit negociator të Kosovës, ku kanë bërë të ditur se SHBA-të dhe BE-ja janë të përkushtuara që zgjidhja e statusit të Kosovës të arrihet brenda këtij viti.
XS
SM
MD
LG