Ndërlidhjet

UASHINGTON


Me ndihmën e Shteteve të Bashkuara Shqipëria po bën përparim në reformat ushtarake dhe shpreson të marrë lajme të mira nga takimi i NATO-s që do mbahet në Riga në nëntor të këtij viti, deklaroi gjatë vizitës në kryeqytetin amerikan zëvendësministrja e jashtme e Shqipërisë Edith Harxhi.
Harxhi ka kërkuar zgjidhjen e statusit të Kosovës deri në fund të këtij viti, pasi vazhdimi i gjendjes së paqartë ndikon negativisht në stabilitetin në rajon.
XS
SM
MD
LG