Ndërlidhjet

DAKAR


Mosmarrëveshjet mes Iranit dhe perëndimit për programet bërthamore mund të zgjidhen vetëm me dialog.
Presidenti iranian Ahmadinexhad gjatë vizitës në Senegal tha se vendi i itj është i gatshëm për "kushte të reja" rreth programeve bërthamore, por pa dhënë detaje. Ahmadinexhad shprehu besimin se Kombet e Bashkuara nuk do vendosin sanksione kundër Teheranit.
XS
SM
MD
LG