Ndërlidhjet

MONTREAL


Një 20 vjeçare është vrarë dhe së paku 19 të tjerë janë plagosur, disa prej të cilëve janë në gjendje kritike, kur një person i armatosur ka hapur zjarr në një shkollë të mesme në Montreal të Kanadasë.
Sulmuesi, i cili u qëllua për vdekje nga policia ishte një 25 vjeçar kanadez, derisa nuk dihen motivet e sjelljes së tij.
XS
SM
MD
LG