Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Me ndihmën e Shteteve të Bashkuara Shqipëria po bën përparim në reformat ushtarake dhe shpreson të marrë lajme të mira nga takimi i NATO-s që do mbahet në Riga në nëntor të këtij viti", deklaroi gjatë vizitës në kryeqytetin amerikan zëvendësministrja e Jashtme e Shqipërisë Edith Harxhi. Ajo kërkoi zgjidhjen e statusit të Kosovës deri në fund të këtij viti, pasi vazhdimi i gjendjes së paqartë ndikon negativisht në stabilitetin në rajon.
XS
SM
MD
LG