Ndërlidhjet

KABUL


Rreth 150 talibanë kanë marrë kontrollin e një stacioni policor në perëndim të Afganistanit. Gjatë luftimeve me forcat e sigurisë katër policë mbetën të vrarë dhe po aq ishte numri i humbjeve edhe në mesin e militantëve.
XS
SM
MD
LG