Ndërlidhjet

KABUL/VARSHAVË


Rreth 150 talibanë kanë marrë kontrollin e një stacioni policor në perëndim të Afganistanit. Gjatë luftimeve me forcat e sigurisë katër policë mbetën të vrarë dhe po aq ishte numri i humbjeve edhe në mesin e militantëve.
Ndryshe Polonia bëri të ditur sot se do të dërgojë 1 mijë trupa shtesë në Afganistan. Zyrtarë të ministrisë polake të Mbrojtjes njoftuan për zgjerimin e kontigjentit polak në Afganistan. Ky vendim erdhi pas kërkesës së ministrave të NATO-së për rritjen e numrit të trupave në Afganistan.
XS
SM
MD
LG