Ndërlidhjet

KABUL


Rreth 7 mijë trupa të forcave të koalicionit dhe trupave afgane kanë mdërmarrë një operacion të shkallës së gjerë, kundër talibanëve. Sipas një deklarate të forcave të koalicionit, operacioni përfshinë 5 provinca në pjesën qëndrore dhe atë lindore të Afganistanit. Ndërkohë zyrtarë të 2 provincave perendimore kanë ftuar forcat e sigurisë për një operacion të ngjashëm në këtë pjesë pas shtimit të sulmeve nga talibanët.
XS
SM
MD
LG