Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti izraelit votoi për formimin e një komisioni qeveritar për të hetuar udhëheqjen e luftës në Liban.
Zyrtarët thanë se komisioni 5-anëtarësh, do drejtohet nga gjykatësi në pension, Eliyahu Winograd, ndërsa anëtarë do të jenë dy profesorë universitarë dhe dy ish gjeneralë.
XS
SM
MD
LG