Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 23 vetë janë vrarë sot nga shpërthimet që ndodhën në qytetin verior të Irakut, Kirkuk. Prej zhvillimeve të tjera në Irak, policia sot ka gjetur edhe 15 trupa të tjerë të pajetë, të cilët bartnin gjurmë të torturës dhe të vrasjes me një të shtënë nga armë zjarri. Kështu, numri i trupave të pajetë, i gjetur gjatë disa ditëve të fundit në Irak, arriti pothuajse në 200. Në Bagdad persona të armatosur e të panjohur kanë vrarë dy policë.
XS
SM
MD
LG