Ndërlidhjet

KABUL


Gjenerali i lartë i Natos, britaniku David Richard ka thënë sot se ofensiva anti-talibane në jugun e Afganistanit është "kompletuar me sukses". Ai mëtutje vlerësoi se operacioni dyjavor ishte "sukses i rëndësishëm". Sipas, tij, kryengritësit ishin detyruar të largoheshin nga pozicionet e tyre kështu që së shpejti përpjekjet për rikonstruktim dhe zhvillim do të fillojnë në tri hapësira jugore të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG