Ndërlidhjet

KANDAHAR


Katër ushtarë të NATO-së janë vrarë dhe rreth 25 fëmijë janë plagosur pasi një sulmues vetvrasës është hedhur në erë në qytetin e Kandaharit pranë grupit të ushtarëve të cilët po shpërndanin dhurata për fëmijët afganë. Raportohet se së paku pesë nga fëmijët janë në gjendje të rëndë shëndetësore.
XS
SM
MD
LG