Ndërlidhjet

SHKUP


Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku viziton nesër Maqedoninë, ku do të takohet me homologun e tij maqedon Nikolla Gruevski dhe kryetarin e kuvendit Lubisha Georgievski. Më herët, nga kabineti i Çekut, është thënë se takimi është edhe një mundësi për të biseduar rreth marëdhënieve dhe partneritetit ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG