Ndërlidhjet

MITROVICË


Kryetari i Këshillit Kombëtarë Serb për Veriun e Kosovës, Milan Ivanoviq tha sot se "ndërmjetësuesit ndërkombëtarë në bisedimet për statusin janë fajtorët kryesor për mos suksesin e bisedimeve". Në një konferencë me gazetarë, Ivanoviq tha se "deklaratat e Marti Ahtisarit dhe Albert Rohanit se 'bisedimet për statusin e ardhshëm të Kosovës kanë hyrë në rrugë pa krye', janë tentim që përgjegjësinë t'ia lënë Beogradit dhe ekipit negociator serb".
XS
SM
MD
LG