Ndërlidhjet

HERAT


11 veta kanë humbur jetën, në mesin e të cilëve katër oficerë ushtarak si dhe 18 janë plagosur kur një sulmues vetëvrasës me motoçikletë, hyri në xhaminë qëndrore të qytetit Herat. Në zhvillime të tjera në Afganistan, katër ushtarë kanadezë u vranë dhe 25 fëmijë afganë u plagosën, pasi një sulmues vetvrasës është hedhur në erë në qytetin e Kandaharit pranë grupit të ushtarëve të cilët po shpërndanin dhurata për fëmijët afganë.
XS
SM
MD
LG