Ndërlidhjet

TAL AFAR


Së paku 21 veta janë vrarë dhe 17 të tjerë janë plagosur kur një sulmues vetëvrasës është futur në tregun e qytetit në Tel Afar në veri të Irakut. Shpërthimi ndodhi pasi zyrtarë amerikanë paralajmruan për shtim të sulmeve në prag të muajit të Ramazanit.
XS
SM
MD
LG