Ndërlidhjet

SHKUP


Sot në Shkup janë takuar kryeministri i Kosovës Agim Çeku dhe kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski.
Pas takimit, kryeministri Çeku tha se e ka informuar homologun e tij për procesin nëpër të cilin po kalon Kosova, dhe ka shfaqur shpresën se ky proces do të përfundojë brenda këtij viti me pavarësinë e plotë të Kosovës.
Kryeministri Gruevski ndërkaq tha se për qeverinë e Maqedonisë është e pranueshme zgjidhja që do të jetë vendim i Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG