Ndërlidhjet

NJU JORK


Presidenti serb Boris Tadiq ka thënë se në Asamblenë e Përgjithshme të KB do ta prezantojë "përcaktimin e fuqishëm të Serbisë demokratike për paqe dhe stabilitet në rajon", si dhe "qëndrimin e qartë kundër pavarësisë së Kosovës".
"Do ta paraqes në mënyrë të detajuar qëndrimin e ekipit negociator serb. Po hyjmë në fazën finale të negociatave, andaj nevoitet presion edhe më i madh diplomatik", ka thënë Tadiq.
XS
SM
MD
LG