Ndërlidhjet

BEOGRAD


Dy policë serbë janë arrestuar nën dyshimin për vrasjen e civilëve shqiptarë gjatë luftës së viteve 1998-99 në Kosovë.
Zyra e prokurorisë në Beograd tha se ka kërkuar të ndërmerren hetime për policët, që dyshohen se kanë kryer "krime kundër njerëzimit dhe popullatës civile në fshatin Bukosh" në Kosovën perëndimore.
Identiteti i policëve nuk është bërë publik.
XS
SM
MD
LG