Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan dhe liderë të tjerë botërorë kanë dënuar grushtshtetin ushtarak në Tajlandë dhe kanë kërkuar kthimin e pushtetit të demokracisë në këtë vend. Kryeministri i Tajlandës, Thaksin Shinawatra hoqi dorë nga fjalimi i tij i paraparë në Asamblenë e Përgjithshme pasi forcat ushtarake e përmbysën qeverinë e tij.
XS
SM
MD
LG