Ndërlidhjet

BAGDAD


Janë shtuar sulmet kundër amerikanëve, pas thirrjes nga Al-Kaida në Irak për të sulmuar forcat e Shteteve të Bashkuara. Gjenerali amerikan Uilliam Calduell tha se trupat amerikane dhe ato irakiane janë duke pritur dhunë të shtuar në prag të muajit të Ramazanit. Ai më tej theksoi se sulmet ndaj forcave amerikane kryesisht janë me makina-bombë, apo vetëvrasës me bombë.
XS
SM
MD
LG