Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ministreja e Jashtme e Izraelit i ka akuzuar liderët iranianë për kundërshtimin e "vlerave" botërore, dhe bëri thirrje për vigjilencë më të madhe ndërkombëtare ndaj kërcënimeve që vijnë nga Irani.
Në fjalimin në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Tzipi Livni tha se liderët iranianë e mohojnë Hollokaustin, "e thonë hapur dhe me mburrje" dëshirën e tyre për ta fshirë Izraelin nga harta, dhe zhvillojnë armë që mund të kërcënojnë Lindjen e Mesme dhe botën.
XS
SM
MD
LG