Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri serb Vojisllav Koshtunica tha se "llogaritë në mbështetjen e Rusisë për tu mbrojtur nga pavarësia e mundshme e Kosovës. Rusia dhe presidenti i saj Vladimir Putin, në këtë moment historik për Serbinë, kanë qëndrim parimor, që nuk mund të ketë ndryshim unilateral të kufijëve të një shteti sovran", ka thënë Koshtunica.
Kryeministri Koshtunica, qeveria e të cilit nuk e pranon shkëputjen e Kosovës, tha se "Rusia mbështet një marëevshje për Kosovën, që do të pranohet nga të dyja palët dhe do të miratohet në Këshillin e Sigurimit.
XS
SM
MD
LG