Ndërlidhjet

GAZA


Organizata palestineze Hamas, njoftoi se nuk do të bashkohet në qeverinë e ardhshme të unitetit, nëse ajo e njeh shtetin izraelit. Ahmed Yousef këshilltar i kryeministrit Ismajl Hanijah, i bëri këto komente, pasi presidenti i autoritetit palestinez Mahmud Abbas, tha në Kombet e Bashkuara se cila do qeveri e ardhshme e përbërë nga koalicioni, do ta njeh shtetin hebrej dhe do të heqë dorë nga dhuna.
XS
SM
MD
LG