Ndërlidhjet

KABUL/OTAVË


Së paku 19 punëtorë kanë humbur jetën kur militantët sulmuan autobusin me të cilin ata po ktheheshin nga puna në provincën jugore të Kandaharit, ka njoftuar ministria e Brendshme afgane.
Në zhvillime të tjera, presidenti afgan Hamid Kharzai ka ftuar Kanadën ti mbajë trupat e veta ushtarake në Afganistan me qëllim që të vazhdojë të ndihmojë në stabilizimin dhe rindërtimin e vendit. Kharzai këto komente i bëri para parlamentit kanadez në Otavë.
XS
SM
MD
LG