Ndërlidhjet

BAGDAD


Njoftohet se nga një shpërthim mëngjesin e sotëm në Bagdad kanë vdekur së paku 31 vetë dhe 28 të tjerë janë plagosur.
Burimet zyrtare irakiane njoftojnë për kapjen e kreut të grupit kryengritës Ansar al Suna dhe dy bashkëpunëtorët e tij të ngushtë në qytetin Mukadadija. Ansar al Suna është përgjegjëse për një numër vrasjesh, sulme me bomba dhe ekzekutimin e pengjeve kurde dhe shiite.
XS
SM
MD
LG