Ndërlidhjet

DUBAI/UASHINGTON


Arabia Saudite dhe shumica e vendeve arabe kanë filluar sot muajin e Ramazanit. Në Egjipt dhe Ballkan Ramazani fillon të djelën. Koha e fillimit të muajit të shenjtë për besimtarët myslimanë ndryshon në vende të ndryshme në varësi të pozicionit të Hënës dhe llogaritjeve astronomike.
Presidenti amerikan George Bush i ka uruar besimtarëve myslimanë në Shtetet e Bashkuara, por dhe në gjithë botën fillimin e agjërimit.
XS
SM
MD
LG