Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti Vladimir Putin tha se bashkëpunimi i Rusisë me Francën dhe Gjermaninë në sektorin e industrisë dhe energjisë janë "prioritete" të qeverisë së tij.
Putin u takua sot me presidentin Jacques Chirac dhe kancelaren Angela Merkel në një samit joformal në në rrethinat e Parisit.
Në krye të agjendës së takimit janë sigurimi i energjisë, kriza bërthamore iraniane dhe gjendja në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG