Ndërlidhjet

PARIS


Shoqata për mbrojtjen e mediave dhe gazetarëve, "Reporterët pa kufij" ka shprehur shqetësimin për fatin e familjes dhe fëmijëve të gazetares së Radios "Evropa e Lirë" në Turkmenistan, Ogulsapar Muradova. Fëmijëve të saj iu është penguar komunikimi me botën e jashtme.
Muradova u nda nga jeta javën e kaluar derisa ishte në burg. Familjarë dhe aktivistë të të drejtave të njeriut akuzojnë strukturat zyrtare për vrasje të Muradovës.
XS
SM
MD
LG