Ndërlidhjet

MANCHESTER


Rreth 10 mijë protestues marshuan sot në qytetin verior anglez Manchester kundër angazhimit të ushtrisë britanike në Afganistan dhe Irak.
Demonstruesit kërkuan largimin e menjëhershëm të trupave nga këto dy vende.
Protesta u mbajt para tubimit vjetor të Partisë Laburiste, ndërkohë që në Irak dhe Afganistan numri i viktimave britanike shënon rritje.
XS
SM
MD
LG