Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti Vladimir Putin tha se bashkëpunimi i Rusisë me Francën dhe Gjermaninë në sektorin e industrisë dhe energjisë janë "prioritete" të qeverisë së tij.
Putin u takua sot me presidentin Jacques Chirac dhe kancelaren Angela Merkel në një samit joformal në rrethinat e Parisit.
XS
SM
MD
LG