Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 19 veta janë vrarë dhe më shumë se 25 të tjerë janë plagosur sot në Bagdad, në mesin e të cilëve ushtarë dhe policë irakien. Ndryshe, po sot, policia irakiane ka gjetur rreth 13 trupa të pajetë që supozohet të jenë viktima të dhunës sektariane.
Në zhvillime të tjera kryeministri irakien Nuri Al Maliki ka ftuar sot myslimanët sunit dhe shiit ta shfrytëzojnë muajin e paqes dhe solidaritet, Ramazanin, për ti lënë me një anë dallimet mes tyre në mënyrë që ti japin fund dhunës sektariane.
XS
SM
MD
LG