Ndërlidhjet

KABUL


Gjatë sulmeve ajrore të NATO-së ndaj caqeve të talibanëve në Afganistanin jugor, njoftohet për vrasjen e 40 kryengritësve të dyshuar. Muajt e fundit ka pasur luftime të ashpra mes forcave të NATO-së dhe kryengritësve talibanë, që konsiderohen si më të ashprat që nga ndërhyrja e forcave të koalicionit në vitin 2001.
XS
SM
MD
LG