Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Kosovë dhe në shumë vende të tjera ka filluar sot muaji i shenjtë i Ramazanit, që zgjatë 30 ditë.
Ramazani fillon me llogaritje astronomike apo vëzhgim vizuel të hënës së re.
Arabia Saudite, e ka filluar Ramazanin dje bashkë me disa vende tjera të Gjirit Arab.
XS
SM
MD
LG