Ndërlidhjet

Aleppo, një qytet historik në rrënoja

Para shpërthimit të luftës në Siri, Aleppo ishte një metropol historik, i shpallur si "Kryeqyteti i Kulturës Islame" në vitin 2006. Tani, sulmet ajrore nga forcat ruse dhe siriane po vazhdojnë të shkatërrojnë qytetin, ndërsa luftimet ndërmjet forcave rebele dhe trupave qeveritare i kanë dhënë një pamje të rëndë. Pamjet nga para dhe gjatë luftës, tregojnë disa objekte të trashëgimisë kulturore që Aleppo ka humbur.
Trego më shumë

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG