Ndërlidhjet

Merkel mbështet hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin


Merkel mbështet hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se qeveria gjermane mbështet perseptivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Pas takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, ajo tha se anëtarësimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE është në interesin e të gjithëve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG