Ndërlidhjet

Në Bërdo të Sllovenisë mbahet samiti rajonal


Në Bërdo të Sllovenisë mbahet samiti rajonal
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Në Bërdo të Sllovenisë u mbajt samiti i shefave të shteteve të rajonit të Ballkanit Perëndimor në kuadër të nismës së përbashkët të Sllovenisë dhe Kroacisë Bërdo-Brioni, që ka për qëllim të ndihmojë vendet e rajonit në procesin e integrimeve evropiane. Në takim merr pjesë edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, krahas kolegëve nga shtetet tjera të rajonit. Përgatiti: Bujar Tërstena.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG