Ndërlidhjet

Brenda burgut famëkeq të Ukrainës

Qendra e paraburgimit Lukyanivska në Kiev, është burgu funksional më i vjetër në Ukrainë. Ai njihet për kushtet e tmerrshme, pasi të ndaluarit qëndrojnë në mure të ftohta dhe të shkatërruara. Fotografi i Shërbimit ukrainas të Radios Evropa e Lirë, Serhii Nuzhenko, i është bashkuar një grupi të gazetarëve të ftuar nga Ministria e Drejtësisë për të vizituar bllokun me të vjetër të burgut, të ndërtuar gati 160 vite më parë.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG