Ndërlidhjet

Dhjetëra-mijëra marshojnë në ditën e pesëdhjetë të protestave në Bjellorusi

Më shumë se 100,000 njerëz morën pjesë në një marsh paqësor në Minsk më 27 shtator. Protesta në masë të gjerë u zhvilluan gjithashtu në Homel, Hrodna dhe qytete të tjera në Bjellorusi. Sipas Ministrisë së Brendshme, rreth 200 persona u arrestuan, ndërsa aktivistët e të drejtave të njeriut thonë se të paktën 230 persona u arrestuan.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG