Ndërlidhjet

Lufta me dronë për Nagorno-Karabak


Lufta me dronë për Nagorno-Karabak
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Dronë të prodhuar në Turqi dhe Izrael, si dhe më pak të sofistikuar dronë nga Rusia, janë duke u përdorur nga Azerbajxhani brenda dhe jashtë territorit të shkëputur të Nagorno-Karabakut. Sipas raportimeve, Turqia ka dislokuar dronë të tillë edhe në konfliktet në Irak, Libi dhe Siri. Mirëpo, Azerbajxhani po përballet me kritika nga ndërkombëtarët për përdorimin e tyre në konflikt derisa numri i viktimave civile po rritet. (Përgatiti: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG