Ndërlidhjet

Fotogaleri

Fotografitë e javës

Turi i Barack Obamës në Evropë, i fundit në cilësinë e presidentit të SHBA-së, përleshja në Parlamentin ukrainas, sulmet në Siri e Irak, dhe “Superhëna”, janë vetëm disa nga ngjarjet që shënuan javën që po lëmë pas, prej Radio Evropa e Lirë sjell imazhet më të përzgjedhura.
Trego më shumë

Personat e zhvendosur nga luftimet në Mosul dhe përreth, duke bartur dru në kufi me territorin kurd pranë Bashiqas, Irak. 
1

Personat e zhvendosur nga luftimet në Mosul dhe përreth, duke bartur dru në kufi me territorin kurd pranë Bashiqas, Irak. 

Entuziastët e notit të dimrit, bëjnë ngrohjen e muskujve përgjatë bregut të lumit Yenisei, para sesionit të tyre javor të banjës, në temperaturë -30 gradë Celsius, në qytetin siberian të Divnogorskut, Rusi.
2

Entuziastët e notit të dimrit, bëjnë ngrohjen e muskujve përgjatë bregut të lumit Yenisei, para sesionit të tyre javor të banjës, në temperaturë -30 gradë Celsius, në qytetin siberian të Divnogorskut, Rusi.

Një djalë i plagosur ulet pranë një njeriu derisa ngrohet nga zjarri, në një zonë të kontrolluar nga rebelët në Aleppo, Siri.
3

Një djalë i plagosur ulet pranë një njeriu derisa ngrohet nga zjarri, në një zonë të kontrolluar nga rebelët në Aleppo, Siri.

Të afërmit dhe miqtë shikojnë një operacion shpëtimi për minatorët, të cilët u bllokuan në një minierë bakri, pasi rrëshqitjeve të dheut në afërsi të qytetit Siirte të Turqisë, më 18 nëntor.
4

Të afërmit dhe miqtë shikojnë një operacion shpëtimi për minatorët, të cilët u bllokuan në një minierë bakri, pasi rrëshqitjeve të dheut në afërsi të qytetit Siirte të Turqisë, më 18 nëntor.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG