Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

Përmbytjet në Evropë, 60- vjetori i kurorëzimit të Mbretëreshës Elizabetë dhe protestat në Ankara e Stamboll, janë ndër ngjarjet kryesore që shënuan javën që po lëmë pas.Radio Evropa e Lirë sjell fotografitë më të veçanta nga këto ngjarje.
Trego më shumë

Një lopë dhe viçi i saj gjatë një ekspozitë ndërkombëtare organizuar nga fermerët në periferi të Minskut, Bjellorusi. 
1

Një lopë dhe viçi i saj gjatë një ekspozitë ndërkombëtare organizuar nga fermerët në periferi të Minskut, Bjellorusi. 

Ushtarët besnikë të regjimit sirian janë parë në Qusayr, pasi ushtria siriane mori kontrollin e qytetit nga kryengritësit. Forcat siriane qeveritare dhe aleatët e tyre libanez Hezbollah, morën kontrollin e qytetit kufitar më 5 qershor.
2

Ushtarët besnikë të regjimit sirian janë parë në Qusayr, pasi ushtria siriane mori kontrollin e qytetit nga kryengritësit. Forcat siriane qeveritare dhe aleatët e tyre libanez Hezbollah, morën kontrollin e qytetit kufitar më 5 qershor.

Një vajzë qëndron në derën e shtëpisë së saj në Herat, Afganistan. 
3

Një vajzë qëndron në derën e shtëpisë së saj në Herat, Afganistan. 

Kamionët e bllokuar nga përmbytjet në Gjermani.
4

Kamionët e bllokuar nga përmbytjet në Gjermani.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG