Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

Nga protestat në Athinë, saga e refugjatëve nga Lindja drejt Evropës, puna e fëmijëve afganë, protestat e punonjësve të një kompanie ajrore në Pakistan e deri te lufta e vazhdueshme kundër militantëve të Shtetit Islamik, Radio Evropa e Lirë sjell fotografitë më karakteristike të javës që po lëmë pas.
Trego më shumë

Një shpërthim bombe zjarri afër një polici, pas eskalimit të një proteste masive në Athinë, më 4 shkurt. 
1

Një shpërthim bombe zjarri afër një polici, pas eskalimit të një proteste masive në Athinë, më 4 shkurt. 

Hedayati, 8 vjeç, drejton trafikun në Grykën Mahipar përgjatë autostradës Kabul-Xhelalabadnë Afganistan. Hedayat, djali i madh i familjes 6-anëtarësh, udhëzon trafikut me shishen e tij nga agimi deri në muzg në autostradë, duke fituar rreth 3 dollarë në ditë. Varfëria dhe pasiguria kanë detyruar mijëra fëmijë të punojnë në Afganistan. 
2

Hedayati, 8 vjeç, drejton trafikun në Grykën Mahipar përgjatë autostradës Kabul-Xhelalabadnë Afganistan. Hedayat, djali i madh i familjes 6-anëtarësh, udhëzon trafikut me shishen e tij nga agimi deri në muzg në autostradë, duke fituar rreth 3 dollarë në ditë. Varfëria dhe pasiguria kanë detyruar mijëra fëmijë të punojnë në Afganistan. 

Një qen vrapon para automjeteve të blinduara të ushtrisë irakiane afër Ramadit, kryeqytet i provincës Anbar.
3

Një qen vrapon para automjeteve të blinduara të ushtrisë irakiane afër Ramadit, kryeqytet i provincës Anbar.

Refugjatët në rrugën e tyre përgjatë kufirit Maqedoni-Serbi, në Tabanoc.
4

Refugjatët në rrugën e tyre përgjatë kufirit Maqedoni-Serbi, në Tabanoc.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG