Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

Imazhi i Omranit 5 vjeç nga Siria, i hutuar e i përgjakur, vërshimet në Luiziana e Moskë, lojërat olimpike në Rio, janë vetëm disa nga fotografitë e përzgjedhura nga ngjarjet që shënuan javën që po lëmë pas.
Trego më shumë

Luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare Siriane qëndrojnë në majë të një kodre, me hënën në sfond, në jug të qytetit Nawa, në Daraa Governorate. 
1

Luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare Siriane qëndrojnë në majë të një kodre, me hënën në sfond, në jug të qytetit Nawa, në Daraa Governorate. 

Pesëvjeçari Omran Daqneesh, i mbuluar me pluhur dhe me një fytyrë të përgjakur e i hutuar, rri ulur me motrën e tij brenda një autoambulance, pasi u shpëtuan pas një sulmi ajror në lagjen Al-Qaterji të Aleppos, Siri. Ai dhe motra e tij nuk u plagosën rëndë, por zyrtarët thanë se vëllai Omranit, Ali, 10 vjeç, vdiq nga plagët e marra në të njëjtin sulm. Imazhet e Omranit u përhapën në mediat sociale dhe tërhoqën vëmendjen për gjendjen e civilëve në luftën civile që po vazhdon në Siri.
2

Pesëvjeçari Omran Daqneesh, i mbuluar me pluhur dhe me një fytyrë të përgjakur e i hutuar, rri ulur me motrën e tij brenda një autoambulance, pasi u shpëtuan pas një sulmi ajror në lagjen Al-Qaterji të Aleppos, Siri. Ai dhe motra e tij nuk u plagosën rëndë, por zyrtarët thanë se vëllai Omranit, Ali, 10 vjeç, vdiq nga plagët e marra në të njëjtin sulm. Imazhet e Omranit u përhapën në mediat sociale dhe tërhoqën vëmendjen për gjendjen e civilëve në luftën civile që po vazhdon në Siri.

Cohë me llastik prapa që përdoret për t'i mbyllur sytë e të burgosurve janë fotografuar brenda një burgu, që sipas Forcave Demokratike Siri (SDF), u përkisnin militantëve të Shtetit Islamik në Manbij, Aleppo, Siri. 
3

Cohë me llastik prapa që përdoret për t'i mbyllur sytë e të burgosurve janë fotografuar brenda një burgu, që sipas Forcave Demokratike Siri (SDF), u përkisnin militantëve të Shtetit Islamik në Manbij, Aleppo, Siri. 

Një vajzë refugjate siriane brenda një anije shpëtimi, pasi është shpëtuar në brigjet e Libisë, në Detin Mesdhe.
4

Një vajzë refugjate siriane brenda një anije shpëtimi, pasi është shpëtuar në brigjet e Libisë, në Detin Mesdhe.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG