Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

Radio Evropa e Lirë sjell fotografitë e përzgjedhura për këtë javë. Apartamenti 27-katësh i djegur në perëndim të Londrës, zgjedhjet në Kosovë, luftimet e ashpra në Mosul me militantët e grupit terrorist ISIS si dhe pasojat e rënda me të cilat po përballen banorët, janë disa nga ngjarjet kryesore të javës që po lëmë pas.
Trego më shumë

Apartamenti 27-katësh i djegur në perëndim të Londrës në mëngjesin e 14 qershorit, duket si një cigare puro. 
1

Apartamenti 27-katësh i djegur në perëndim të Londrës në mëngjesin e 14 qershorit, duket si një cigare puro. 

Vrapuesitm të mbuluar nga pluhuri me ngjyrë, festojnë pasi kanë marrë pjesë në garën e vitit 2017 në kompleksin olimpik të Luzhnikit në Moskë. 
2

Vrapuesitm të mbuluar nga pluhuri me ngjyrë, festojnë pasi kanë marrë pjesë në garën e vitit 2017 në kompleksin olimpik të Luzhnikit në Moskë. 

Ushtarët irakianë u japin ujë fëmijëve të dehidruar, të cilët  u shpëtuan nga ushtarët në vendin e luftimeve ndërmjet forcave të Irakut dhe militantëve të Shtetit Islamik, në Mosulin perëndimor. 
3

Ushtarët irakianë u japin ujë fëmijëve të dehidruar, të cilët  u shpëtuan nga ushtarët në vendin e luftimeve ndërmjet forcave të Irakut dhe militantëve të Shtetit Islamik, në Mosulin perëndimor. 

Një fëmijë nga Kashmiri lutet brenda xhamisë kryesore të Kashmirit gjatë Ramazanit në qendër të Srinagar.
4

Një fëmijë nga Kashmiri lutet brenda xhamisë kryesore të Kashmirit gjatë Ramazanit në qendër të Srinagar.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG