Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

Shpërthimi i vullkanit nga mali Agung në Bali, ngjarja në Gjykatën Ndërkombëtare për Krime në ish-Jugosllavi, me Slobodan Praljakun që piu helm menjëherë pasi gjykata konfirmoi dënimin e tij me 20 vjet burgim, Dita Ndërkombëtare kundër HIV/AIDS janë vetëm disa nga ngjarjet prej nga Radio Evropa e Lirë sjell fotogalerinë e javës me imazhet më karakteristike
Trego më shumë

Një qen i ushtrisë ngrihet në këmbë, ndërsa ushtarët në pension e përshëndesin para se të dalin në pension në Suqian, Provinca Jiangsu e Kinës.
1

Një qen i ushtrisë ngrihet në këmbë, ndërsa ushtarët në pension e përshëndesin para se të dalin në pension në Suqian, Provinca Jiangsu e Kinës.

Studentët mbajnë shirita të kuq gjatë një ngjarjeje për të shënuar Ditën Botërore të AIDS më 1 dhjetor në një kolegj mjekësor në Yangzhou të provincës Jiangsu të Kinës.
2

Studentët mbajnë shirita të kuq gjatë një ngjarjeje për të shënuar Ditën Botërore të AIDS më 1 dhjetor në një kolegj mjekësor në Yangzhou të provincës Jiangsu të Kinës.

Fëmijët refugjatë imitojnë vallëzime baleti së bashku me një artist në Bukuresht, Rumani. Fëmijët nga familjet e refugjatëve, që vijnë nga Siria, Irani, Iraku, Pakistani, Afganistani dhe Kongo, morën pjesë në një ngjarje të organizuar për Ditën Kombëtare të Rumanisë.
3

Fëmijët refugjatë imitojnë vallëzime baleti së bashku me një artist në Bukuresht, Rumani. Fëmijët nga familjet e refugjatëve, që vijnë nga Siria, Irani, Iraku, Pakistani, Afganistani dhe Kongo, morën pjesë në një ngjarje të organizuar për Ditën Kombëtare të Rumanisë.

Entuziastë të historisë të veshur me kostume regjimentale në Republikën Çeke. Rindërtimi i betejës së famshme të Napoleonit në Austerlitz, që shënon 212 vjetorin e saj, u mbajt më 2 dhjetor. 
4

Entuziastë të historisë të veshur me kostume regjimentale në Republikën Çeke. Rindërtimi i betejës së famshme të Napoleonit në Austerlitz, që shënon 212 vjetorin e saj, u mbajt më 2 dhjetor. 

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG