Ndërlidhjet

Gjermani:Makina godet turmën


Gjermani:Makina godet turmën
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:23 0:00

Në qytetin Muenster të Gjermanisë, një makinë ka goditur turmën, duke vrarë të paktën tre persona dhe plagosur dhjetëra të tjerë. Sipas autoriteteve gjermane, shoferi i dyshuar ka kryer vetëvrasje. Policia ka rrethuar vendin ku ka ndodhur ngjarja dhe u ka bërë thirrje qytetarëve që t5 qëndrojnë larg vendit ku ka ndodhur incidenti. (Pamjet: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG