Ndërlidhjet

Gratë në Kazakistan rruajnë kokën për të kërkuar liri politike dhe demokraci


Gratë në Kazakistan rruajnë kokën për të kërkuar liri politike dhe demokraci
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Disa gra në Kazakistan kanë postuar video duke rruar kokën në shenjë proteste kundër shtypjes së aktivistëve të opozitës. Shumë prej tyre po kërkojnë liri dhe reforma demokratike. Njëra prej tyre tha: "Unë jetoj në një burg që quhet Kazakistan". (Përgatiti: Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG