Ndërlidhjet

Kongresmeni amerikan: Dëbimi i diplomatëve rusë "përgjigje e duhur"


Kongresmeni amerikan: Dëbimi i diplomatëve rusë "përgjigje e duhur"
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:40 0:00

Kongresmeni amerikan, Paul Ryan, kryesuesi i Dhomës së Përfaqësuesve, i ka thënë Radios Evropa e Lirë se vendimi i Shtëpisë së Bardhë për të dëbuar dhjetëra diplomatë rusë ka qenë “përgjigje e duhur” dhe gjest solidariteti me Britaninë, Kanadanë dhe aleatët evropianë. Ryan ka folur në një intervistë me korrespodentin e Radios Evropa e Lirë, Carl Schreck.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG