Ndërlidhjet

Irakiani që vendosi të qëndrojë në Serbi


Irakiani që vendosi të qëndrojë në Serbi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Karox Pishtewan, 20-vjeçar nga Iraku, ka shkuar në Serbi më 2017 dhe ka vendosur të qëndrojë në atë vend. Atij i është dhënë azili, ka marrë me qira një banesë në Beograd me të hyrat që fiton nga puna si përkthyes dhe ka punuar si vullnetar në qendrën kulturore “Kyaka 22”. Ai beson është bërë më i aftë dhe ka fituar më shumë miq. Ai ka qenë 15 vjeç kur ka arritur i vetëm në një kamp të refugjatëve në Beograd.(Përgatitën: Krenare Cubolli & Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG